Actueel

Op zondag 6 juli, DE zondag van 2014, trad ons korps aan op het OLS. Van Oos Hoes werd – met een indrukwekkende bezetting – onder leiding van Tamboer-Maitre Heleen Dieters naar het Paradeterrein op de Brammert gemarcheerd om daar deel te zijn van de grote openingsceremonie. Samen met de zustervereniging en 10 schutterijen, inclusief Standaardruiter en vendelzwaariers, werd ten overstaan van het Federatiebestuur en de Gouverneurs een prima ceremonieel gehouden. John nam vanaf dat moment de honneurs als TM weer waar, onder dankzegging aan Heleen. Een heuse wereldpremière van de OLS-Inspectiemars door ons korps, inclusief pauken, onder leiding van Jo Savelkoul, vormde de opmaat voor de volksliederen. Het Wilhelmus en de Brabanconne stonden niet op ons repertoire, maar de Europahymne, het Vlaams volkslied en het Limburgs volkslied klonken wel via onze uitvoering. Lou Kirkels zorgde voor de vocale inbreng door het zingen van het Limburgs volkslied.
Na een korte pauze, die door enkelen werd benut om te herstellen, mocht vanaf 13.25 uur DE optocht worden geopend. Indrukwekkend, die enorme opkomst van bezoekers in Beeg en het publiek dat continu via applaus haar waardering liet blijken. Woorden als: ‘dao kump gein enj aan’ – ‘wat ein prachtig korps’ – ‘g …verd..wat een vereiniging’ en ‘wat zeen die er verzurg oet’ klinken dan als muziek in de oren. Op de tribune stonden mensen bijvoorbeeld spontaan op bij het horen van de Limburgse Jagersmars. Kortom: Kippenvel voor iedereen! Ook uit de muziekwereld en bij de pers was bewondering merkbaar. Al met al een prachtig optreden middels een geweldige opkomst van meer dan 100 deelnemers. Allen bedankt daarvoor. Een bijzonder compliment aan onze jonge muzikanten en vaandeldragers voor hun inzet! Prima gedaan.